Ligowe
Dodany: Komentarzy: 0

Pora podsumować sezon. Na pierwszy ogień - 4 liga!

Sezon 2018/2019 za nami. Ostatnich 10 miesięcy było cholernie intensywne. Zmagania ligowe, Puchar Warszawy, R-GOL Cup... to wszystko (przy dobrych wiatrach) mogło złożyć się na grubo ponad 40 spotkań w sezonie. Kto wytrzymał to piekielnie szaleńcze tempo i z dumą może spoglądać na swoje dokonania na przestrzeni ostatniego roku? Rozpoczynamy cykl ligowych podsumowań, a na sam początek serwujemy 4 ligę. ZAPRASZAMY!!!

4A z jednym królem

33 zwycięstwa i tylko 1 porażka. W grupie A 4 ligi od początku do końca panował jeden zespół - Niski Press. Debiutant w naszych rozgrywkach nie poprzestał jedynie na triumfie w lidze i do swojego sukcesu dołożył spektakularne zwycięstwo w R-GOL Cup, dzięki czemu w przyszłym sezonie Niski Press będzie walczyć z Ganadorem, Gorlicką i innymi potęgami 1 ligi. Pragniemy zaznaczyć, że w lipcu do wygrania są jeszcze 3rogi karny oraz Mistrzostwa Polski. Sezon marzeń może zatem zamienić się w sezon zupełnie nie do wyobrażenia.

Najpoważniejszymi konkurentami Mistrza były Zielony Alkobus oraz Saints United, jednak strata kilkunastu punktów na koniec kampanii 2018/2019 dobitnie pokazuje, że z Niskim Pressem rywalizować się nie dało. Oba zespoły natomiast swoją postawą zapracowały na to, aby ze srebrnych i brązowych krążków cieszyć się na długo przed końcem rozgrywek. Kolejne miejsca w tabeli zajęły AC Huy, Respect, Rododendron oraz Yelonki, które są ostatnim zespołem z przekroczoną granicą 60 punktów. Za nimi plasują się Szereg Dirichleta, Deportivo Grochów, Devka, KAC oraz Green Bulls. Pod koniec pierwszej i na początku drugiej dziesiątki różnice pomiędzy poszczególnymi zespołami robią się już naprawdę spore. Dół tabeli zamyka sześć ekip, które wspólnie uzbierały mniej punktów niż... Niski Press. Hegemonami 4 ligi grupy A zostały KS Iglica, KS Energetyk, KS Rzeźnia, Reguły Football Club, Bocian WWA, Gentelman-Warsaw Team.

4B tylko trochę bardziej wyrównane

Na rywalizację w 4B można patrzeć z dwóch perspektyw. Z jednej strony triumfujący w niej Szał Ciał odniósł trzy porażki i zaliczył jeden remis, przez co Tartak Talentów do samego końca mógł marzyć o mistrzostwie. Z drugiej strony triumfujący Szał Ciał zakończył rozgrywki z przewagą 7 punktów, co należy uznać za różnicę bezpieczną. Mistrz nie zdominował rozgrywek w sposób tak jednoznaczny jak Niski Press, jednak zrobił to na tyle dobrze, że ze spokojem obserwował patrzył na koniec sezonu.

Drugie i trzecie miejsce przypadło odpowiednio Tartakowi Talentów oraz Domowi Konopi. Przewaga tych ostatnich nad pozostałymi kandydatami do brązowych krążków nie była już tak wyraźna jak miało to miejsce w przypadku Saints United. Semper Victoria, Bez Ziewania F.C. oraz KS PIŁKAWKA WARSZAWY przekroczyły granicę 70 oczek i do końca walczyły o miejsce w czołowej trójce. Za plecami tych zespołów mamy już jednak dziurę o rozmiarach Wielkiego Kanionu. Siódmi Prażanie uzbierali 63 punkty, ósme Old King Warsaw oraz dziewiąte Perspektywy zgarnęły odpowiednio 50 i 48 punktów, natomiast Chłopaki z Mokotowa, BRD Young Warriors i Wombaty nie były w stanie przekroczyć bariery 42 oczek. Co ciekawe, kolejne trzy drużyny w tabeli również uzbierały taką samą liczbę punktów, jednak ich licznik zatrzymał się na 24 oczkach. Drugiego hat-tricka ustrzelili Moralni Zwycięzcy, Deus Vult i Twarde Miodziki. Tabelę zamykają KEBUM oraz Football Warszawa.

 

powrót do listy

Komentarze

Brak komentarzy
Jeżeli chcesz dodać komentarz, musisz być zalogowany. Zaloguj
Advertisement