RP6
Dodany: Komentarzy: 0

Głośny sukces reprezentacji - co media pisały o srebrnych Orłach?

Dobrych kilka dni minęło już od zakończenia Mistrzostw Świata SOCCA w Lizbonie. Sukces srebrnej reprezentacji Polski z Praca do Comércio, choć zagłuszony przez siatkarzy, odbił się szerokim echem w mediach i wśród polskich kibiców piłkarskich. Gratulacje i pochwały posypały się ze wszystkich stron, składane również na antenach najpopularniejszych programów sportowych. Przyjrzyjmy się jak media skomentowały występ naszych wicemistrzów świata w Portugalii.
 

Niespodziewany sukces osiągnęła reprezentacja Polski w piłce sześcioosobowej. Na mistrzostwach świata rozgrywanych w Lizbonie biało-czerwoni zdobyli srebrny medal, przegrywając dopiero w finale z Niemcami 0:1. – Finał mundialu i wicemistrzostwo świata ma jednak również swój wydźwięk – mówi trener naszej reprezentacji, Klaudiusz Hirsch.

Srebrne medale mistrzostw świata przywożą do Polski reprezentanci kraju w piłce 6-osobowej. Podczas turnieju rozgrywanego w Lizbonie biało-czerwoni zagrali powyżej wszelkich oczekiwań, odnosząc tym samym największy sukces w historii swoich występów na międzynarodowej arenie. W sobotnim finale rozgrywanego na placu Praca do Comercio czempionatu Polacy przegrali 0:1 z Niemcami.

Reprezentacja Polski w piłce nożnej 6-osobowej zdobyła srebrny medal mistrzostw świata. Biało-czerwoni w finałowym spotkaniu rozegranym w Lizbonie przegrali 0:1 z Niemcami. W biało-czerwonych barwach wystąpiło trzech zawodników, którzy na co dzień grają w ekstraklasie futsalu w MOKS-ie Słoneczny Stok Białystok. Byli to: Norbert Jendruczek, Mateusz Lisowski i Adrian Citko.

Jednak sam awans a wcześniej sukces w półfinale w meczu z Portugalią, gdy to za sprawą dwóch bramek Dębickiego Polacy awansowali do wielkiego finału, spowodował, że turniej ten pozostanie na długo w pamięci kibiców go obserwujących jak i przede wszystkim samych piłkarzy. Srebrny medal Mistrzostw Świata to ogromny sukces piłkarzy Reprezentacji Polski w piłce nożnej sześcioosobowej, jak nie wątpliwie jeden z największych sukcesów w karierze Bartka Dębickiego, piłkarza Mazura.

O wicemistrzostwie świata odniesionym w Portugalii pisała większość mediów. Mało kto jednak odnotował, że trzon kadry stanowili futsalowcy. - Dużo jest zbieżności z pracą i metodyką z futsalem. Obie gry są zbliżone. Widać to również po tym, jak inne kadry powołują futsalowców. Generalnie piłkarze halowi mają łatwiej, zwłaszcza ci doświadczeni. Wielu od razu po przyjściu na małe boisko się wyróżniało. Bo inne jest postrzeganie tego, co się dzieje na boisku przez futsalowca, a inne przez piłkarza trawiastego. Na hali trzeba być cały czas aktywnym, pod grą, non stop analizować sytuacje. Na małym boisku jest podobnie, więc te doświadczenie pomaga – tłumaczy trener srebrnej drużyny Klaudiusz Hirsch, na co dzień opiekun gliwickiego Piasta.

Poprzedni tydzień był udany nie tylko dla naszych siatkarzy. Doskonale spisała się również reprezentacja Polski w piłce nożnej sześcioosobowej, która podczas mistrzostw świata w Portugalii sięgnęła po srebrne medale.

Przed kilkoma dniami reprezentacja Polski w piłce nożnej sześcioosobowej na mistrzostwach świata w Portugalii zdobyła srebrne krążki. Biało-Czerwoni w całym turnieju nie znaleźli tylko sposobu na pokonanie Niemców. - Przed rozpoczęciem mistrzostw takie rozwiązanie bralibyśmy w ciemno, w końcu zostaliśmy wicemistrzami świata - mówi Adrian Citko grający trener MOKS-u Słoneczny Stok, jeden z trzech zawodników Słonecznych, którzy mogą pochwalić się swoim udziałem w tym sukcesie.

Piłkarski DissBlaster, czyli Maciej Krawczyk z Footrolla, był z naszą reprezentacją i jako pierwszy YouTuber w Polsce pokazuje wyprawę do Lizbony oraz reację z meczu Polska-Anglia w technologii VR180, dzięki czemu raz jeszcze możemy poczuć się jakbyśmy byli w stolicy Portugalii.

Pierwszy raz w studiu WeszłoFM gościli piłkarscy wicemistrzowie świata! Adam Kotleszka w najnowszym Magazynie Lig Egzotycznych bierze na tapetę największą ligę szóstek w Polsce – Playarenę oraz reprezentację Polski, która dopiero co przywiozła srebrny medal z Mundialu w Lizbonie! Mateusz Łysik i Mateusz Gliński grali, a Dawid Szeluga miał przyjemność komentować półfinały i finał. Nie obeszło się bez ciężkich pytań i rozważań o przyszłości tego projektu.

Wczoraj znakomity mecz na mistrzostwach świata rozegrali polscy siatkarze, którym udało się awansować do finału. Niewiele osób wie, że tego samego dnia inna polska reprezentacja grała swój mecz w meczu finałowym mundialu i była naprawdę bliska ostatecznego triumfu.

Wynik pokazuje, że była to najlepsza reprezentacja Polski w historii. Wcześniej co prawda pechowo odpadaliśmy w ćwierćfinałach mistrzostw Europy, w tym dwukrotnie po seriach rzutów karnych, ale czegoś ewidentnie brakowało. Teraz debiutanci doskonale wkomponowali się w zespół, mieliśmy bardzo wyrównany skład, co przełożyło się na naprawdę wielką siłę.

Reprezentacja Polski zdobyła srebrny medal mistrzostw świata w piłce nożnej sześcioosobowej. Polacy w finale turnieju rozgrywanego w Portugalii przegrali minimalnie z Niemcami.

Reprezentacja Polski zajęła drugie miejsce w mistrzostwach świata w piłce nożnej sześcioosobowej. Turniej odbył się w Lisbonie. Reprezentacja Polski debiutowała w turnieju Socca World Cup i zrobiła to bardzo udanie. W drodze do finału Polacy nie przegrali żadnego meczu.

/>

 

powrót do listy

Komentarze

Brak komentarzy
Jeżeli chcesz dodać komentarz, musisz być zalogowany. Zaloguj
Advertisement