Ligowe
Dodany: Komentarzy: 0

Finał Pucharu Radzionkowa

To ostatnie przed turniejami ogólnopolskimi wydarzenie sezonu 2018/2019 w Playarena Radzionków. Wydarzenie dużej wagi, bowiem finał Pucharu Radzionkowa jest zwieńczeniem całego cyklu spotkań podzielonego na fazy grupową i pucharową, a jego triumfator zostanie pierwszym w historii naszej ligi zdobywcą miejskiego Pucharu oraz reprezentantem Radzionkowa w ogólnopolskim turnieju - Fortuna Puchar Polski 2019 (13 lipca, Warszawa Bemowo). Majowe mecze 1/2 finału pomiędzy Celebrytami i AA Bytom oraz Prawie Galaktycznymi i Bravią wyłoniły finalistów. Najchętniej głosowaliście w ankiecie na parę Celebryci - Prawie Galaktyczni, stało się jednak inaczej...

 

 

W finale, który odbędzie się 16 czerwca o godz. 16.00 na radzionkowskiej Księżej Górze, wystąpią dwie bardzo dobrze znające się drużyny, w dodatku z najdłuższym (spośród zespołów grających w tym sezonie w Radzionkowie) stażem w rozgrywkach Playarena. Do tej pory, zespoły Bravii i Celebrytów łącznie z meczami towarzyskimi, spotykały się na boiskach grubo ponad dwadzieścia razy. Co ciekawe, obie ekipy miały już okazję, w walce o tegoroczny Puchar Radzionkowa, zagrać ze sobą w bardzo trudnej grupie A. Wygrała, po bardzo dobrym meczu, szczególnie w 2 połowie, Bravia - 12:8. W meczach o stawkę na szczególną uwagę z pewnością zasługuje pamiętny finał o Puchar Bytomia sprzed trzech lat (26 czerwca 2016), w którym Celebryci, mimo iż nie byli faworytami, wygrali po zaciętym meczu z Bravią 6:4. A zaraz później, podczas warszawskiego turnieju, zaszli aż do 1/4 finału.
 

Playarena Radzionków Puchar GKS Bomba 2019

Bravia powstała mniej więcej w 2011 roku, gdy znudzona graniem między sobą lub z okolicznymi znajomymi drużynami wstąpiła w 2012 roku w szeregi bytomskiej 4 ligi Playarena. Data pierwszego spotkania ligowego to 4 listopada 2012. Na swoim koncie mają dwukrotne wicemistrzostwo Bytomia, finał Pucharu Bytomia, trzykrotne Mistrzostwo Playarena Tarnowskie Góry i Puchar Tarnowskich Gór. W sezonach 2016/2017 oraz 2017/2018 dzięki graniu w dwóch ligach była najaktywniejszą drużyną w Polsce (61 i 56 spotkań w sezonie).

Playarena Radzionków Puchar Celebryci 2019

Celebryci swój pierwszy mecz w ramach rozgrywek Playarena rozegrali 12 maja 2014 roku. Mogą się poszczycić dwukrotnym zdobyciem Pucharu Bytomia, oraz świeżutkim 3 miejscem podium w Radzionkowie. Wspomniana już 1/4 finału turnieju Fortuna Puchar Polski z 2016 roku, to najwyższa pozycja w ogólnopolskich turniejach Playarena bytomskich drużyn. Warto również wspomnieć o najlepszej formacji obronnej w obecnym sezonie oraz najbardziej wartościowym zawodniku sezonu 2018/2019 - Damianie Purolczaku.


Zatem już w najbliższą niedzielę Wielki Finał 1 edycji Pucharu Radzionkowa, na który zapraszamy wszystkich kibiców radzionkowskiej Playareny. Tuż po finale wręczymy wszystkim drużynom zasłużone nagrody za 3 czołowe lokaty ligowe i rzecz jasna wszystko to, co mamy dla finalistów meczu o Puchar Miasta. Nie zabraknie też nagród dla najlepszej szóstki zawodników sezonu. A kto Waszym zdaniem wygra mecz?


 

  

 

powrót do listy

Komentarze

Brak komentarzy
Jeżeli chcesz dodać komentarz, musisz być zalogowany. Zaloguj
Advertisement