Ligowe
Dodany: Komentarzy: 0

Finałowy epizod drugiej edycji R-GOL Cup

By dojść do tego fascynującego momentu, po drodze aż 100 zespołów musiało pogodzić się z porażką i tym samym odłożyć na kolejny rok marzenia o zdobyciu cennego trofeum. Na placu boju pozostało już jedynie 8 zespołów, które są gotowe i zdeterminowane do walki o najwyższe cele. Nie brakuje wśród nich faworytów obstawianych przed rozpoczęciem turnieju, ale również niespodziewanych drużyn, które wytrwale walczyły, by 30 czerwca powalczyć o zwycięstwo.

Kto z kim zagra i o co?

8 zespołów spotka się już jutro na warszawskiej Soccerarenie, by powalczyć o triumf w 2 edycji R-GOL Cup. Stawka jest niezwykle wysoka, bo zwycięstwo oznacza awans do 1 ligi na przyszły sezon oraz przepustkę na Mistrzostwa Polski, czyli coś, o czym większość drużyn z lig 2-5 może jedynie pomarzyć. Ta ósemka wykonała już tytaniczną pracę, by to osiągnąć. Jednak co należy zrobić, aby dokończyć dzieło? Zacznijmy może od samego formatu zawodów. Osiem uczestników zostało między sobą podzielonych na cztery pary ćwierćfinałowe. I tak oto już w pierwszym spotkaniu o godzinie 17:00 zmierzą się ze sobą dwie drużyny - bohaterowie październikowego meczu miesiąca. Sporo od tego czasu się zmieniło, Black Eagles Warszawa utrzymali wysoką formę i wygrali 2 ligę oraz dotarli do półfinału Pucharu Warszawy, zaś Rezerwy Jelonek zdecydowanie obniżyły loty i z okupowanej w październiku drugiej pozycji, spadli do dolnej połowy tabeli i zakończyli sezon na miejscu jedenastym. Praktycznie nikt nie daje szans ekipie z Bemowa, czemu trudno jest się dziwić, ale być może będzie to pierwsza czekająca na nas niespodzianka tego popołudnia. W kolejnym meczu zmierzą się ze sobą Niski Press i Szarańcza Pomarańcza. Na papierze to zawodnicy Szarańczy wyglądają lepiej, wszakże uplasowali się wysoko w 2 lidze, lecz to właśnie Niski Press jest jednym z największych zaskoczeń tego sezonu, są jedynym przedstawicielem 4 ligi w Final8 i uważa się ich za faworytów całego turnieju. Ta rywalizacja na pewno będzie zacięta i pełna piłkarskich emocji. Po drugiej stronie drabinki pierwsze spotkanie to istna bomba, fajerwerki i pokaz wspaniałych umiejętności. Przynajmniej tego właśnie byśmy oczekiwali od Ks Browarka i Młodego Bródna. Pierwsi są finalistami pierwszej edycji R-GOL Cup, a także zakończyli 2 ligę na podium, natomiast Młode Bródno nie doznało ani jednej porażki w sezonie ligowym, dzięki czemu zostali mistrzem ligi 3B. Warto zaznaczyć, że oba zespoły składają się z niezwykle młodych zawodników, którzy mogą stanowić o sile warszawskich rozgrywek przez długie lata. Ostatni ćwierćfinał jest ogromną zagadką. Z jednej strony Valkiria, która od lat utrzymuje się na drugim poziomie rozgrywkowym i jest uważana za niezwykle solidną drużynę, a z drugiej strony zespół, który ze stabilnością ma niewiele wspólnego! Dlaczego? Otóż bazując na formie Otamanów z rundy jesiennej, w ciemno obstawiłbym ich jako zwycięzców tego pojedynku. Niestety po ich zimowym awansie do 2 ligi coś się załamało, pojawiły się problemy kadrowe i nie było już tak kolorowo. Jedno jest pewne, jeśli Otamany jutro wyjdą na boisko i zaprezentują się z takiej strony jak na jesieni, to nie powinni mieć z rywalami najmniejszego problemu. Jednak czy tak się właśnie stanie? Przekonamy się o tym około godziny 19:00.

Faworyci niedzielnego turnieju

Wspaniałą rzeczą jest fakt, że nie sposób jest wyłonić jednego lub dwóch zdecydowanych faworytów niedzielnych starć. Mamy co najmniej 5 drużyn, które mają szansę na trofeum oraz jedną, która jest w zdecydowanym gazie na wiosnę i też może być zagrożeniem. Nie można przecież lekceważyć Black Eagles Warszawa, o ich sukcesach w tym roku wspominałem już wcześniej. Również Niski Press może się pochwalić wybitnymi osiągnięciami i z pewnością zgarnięcie pucharu będzie dla nich odpowiednim zwieńczeniem sezonu. Ks Browarek to zeszłoroczny finalista, co samo z siebie plasuje go w gronie faworytów, a na dodatek fakt, że 2 sezony z rzędu byli w stanie dojść do Final8 przez wykańczającą kwalifikacje, pokazuje że zeszłoroczny występ nie był przypadkiem. Trzecioligowe Młode Bródno jest w podobnej pozycji co Niski Press - także jest to ich pierwszy sezon, także wygrali swoją ligę i chcieliby zyskać coś dodatkowego, co wyróżniłoby ich spośród reszty. Nie sposób zapomnieć o Otamanach, którzy jeśli tylko zbiorą odpowiedni skład, mogą się okazać za mocni dla wszystkich innych. Ostatnim zespołem, który wymieniłem mówiąc, że ich forma wiosenna jest zdecydowanie lepsza niż jesienna, to Szarańcza Pomarańcza. Ich wiosenne wyniki zasługują na uznanie, to też dlaczego mieliby nie zaprezentować takiej dyspozycji na Soccerarenie? Oczywiście nie chcemy wykluczać z gry o trofeum Rezerwy Jelonek, jak i Valkirię, jednak bardzo możliwe jest, że oba te zespoły zakończą rozgrywki na jednym spotkaniu.

Harmonogram turnieju:

Ćwierćfinały

17:00 Black Eagles Warszawa vs Rezerwy Jelonek
17:35 Niski Press vs Szarańcza Pomarańcza
18:10 Ks Browarek vs Młode Bródno
18:45 FC Otamany vs Valkiria

Półfinały

19:25 BEW/Jelonki vs Press/Szarańcza
20:00 Browarek/Bródno vs Otamany/Valkiria

Finał

20:45

 

powrót do listy

Komentarze

Brak komentarzy
Jeżeli chcesz dodać komentarz, musisz być zalogowany. Zaloguj
Advertisement